biografie

actueel

projecten

cv

contact



Curriculum Vitae Katarina Türler, geboren 1968 in Zürich
(selectie)

2014

The Chimpanzee Complex, lange documentaire
Marc Schmidt, Basalt Film, NCRV
Nog in montage

 

2013

Jongens, lange speelfilm uit de serie Telefilm, 78 min.
Mischa Kamp, Pupkin Film
Vertoont bij ZAPP bios, feb 2014

 

 

Greifensee, korte speelfilm uit de serie KORT!, 10 min
Sonja Wyss, Keyfilm, NTR
Nominatie beste korte film, Gouden kalf 2013

 

 

Daddy Doll, korte Docu uit de serie: DOC 25, 25 min.
Kasper Verkaaik, Zeppers film, VPRO
Premiere Nederlands Film festival 2013

 

 

Jeroen Eisinga, korte Docu uit de serie Hollandse Meesters, 15 min.
John Appel, Interakt,
Vertoont in het Haagse Gemeentemuseum november 2013

 

 

Supernova, lange speelfilm, 110 min

Tamar van den Dop, Revolver Films, Ijswater Films, COIN Film, Premiere Berlinale 2014 in Generation 14-plus competitie,
Vanaf april in de Nederlandse bioscopen

 

 

Itís in the sky, korte Docu uit de serie: DOC 25

Sarah Domogala, 100% Halal, AVRO, 25 min.

Premiere Nederlands Film festival 2013

 

 

Los!, lange documentaire, 60 min Humanistische omroep
Eva van Pelt


 

About the end of the world and making babies,
eindexamenfilm Masteropleiding Filmacademie Amsterdam

Claire van der Poel
Vertoont in EYE july 2013

 

2012

Otros Lugares, Installatie, 30 min, Pro Res
Aimee Zito Lema

Wordt vertoont in het Lloyd Hotel Amsterdam en in Buenos  Aires.

 

Jennifer Tee, Documentaire uit de serie Hollandse Meesters
in de 21e eeuw, 15 min.

Lisa Boerstra, Interakt

In oktober 2012 vertoont in het Stedelijk Museum Amsterdam.

 

Diverse eindexamenfilms van de tweede lichting
Master of Film class, Nederlandse Film Academie
Seagull City,
John Treffer
Monologen
Janeke van Heesch
Face to Face
Joep Kuijper
Vertoont in het EYE juli 2012

 

Hoe luidt het land, Documentaire, 72 min, Xdcam HD
Stella van Voorst van Beest, Volya Films
Selectie Gouden kalf competitie Nederlands Filmfestival 2012

 

La Madre, il figlio e l’Architetto, Installatie, 12 min, PRO Res
Petra Noordkamp

Vertoont in het FOAM Amsterdam juni 2012

 

Alles voor de Grutto, Documentaire, 65 min, Xdcam HD
Afra Jonker, Nicole Batteke, Boa Producties

 

De Regels van Mathijs, Documentaire, 72 min, Xdcam HD
Marc Schmid, Industrious Empire/ Basalt Film
Grand Prix voor beste lange Film in Vision du Réel, Nyon 2012
Selectie int. Documentary Festival Montreal
Selectie European Film Awards 2012
Wordt in het najaar 2012 uitgezonden op Ned 1 en ARTE.
Winnaar Gouden Kalf competitie voor beste lange documentaire 2012
Special Merit Price, Taiwan Filmfestival 2012


2011

Raman, Documentaire voor Kids&Docs, ProREs, 17 min
Ivanka Bakker, Selfmade Films, Broadcast on OHM
Premiere Cinekid Amsterdam

 

De Muthuku familie, Documentaire serie voor KRO, Hdv en DV,
10 episodes van elk 7 minuten

Ayfer Ergün, Amnesty Iternational
Uitgezonden in 2011 KRO

 

Dag, Xdcam HD, Korte speelfim, 10 min
NTR KORT
Tamar van den Dop, Ijswater Films
Uitgezonden in 2011 NTR

 

El ultimo Consejo, Korte speelfilm, 10 min, ProRes
Itandehui Jansen, Lista Calista films, Mexico

2010

LA Raeven, de verbeelding voorbij, Documentaire, Xdcam, 74 min
Lisa Boerstra, viewpoint productions and NTR
Selectie competitie Nederlandse documentaires IDFA 2010
Selectie international competitie Chicago Filmfestival 2011
Nederlandse bioscoop release januari 2011
Op diverse internationale festivals vertoont.



 

Bon voyage, installatie, 10 min, HDV
Maria Zervou
Vertoont op de Bienale in Thessaloniki 2010



 

Grande Hotel, Documentaire, 75 min, DVCPro HD
Lotte Stoops, Volya Films in coproductie met
Serendipity Films, Belgie

Selectie International Filmfestival Rotterdam 2011
Honourable mention Hot Docs 2011, Toronto
Selectie Docville 2011
Nederlandse Bioscooprelease 2011
Prix Michel Mitrani, FIPA, Biarritz 2012
(First Price oevre)
Op diverse internationale festivals vertoont.


 

Shalom Chaverim. Shalom, Shalom, Documentaire 87 min,
DVCPro HD

David Vogel, Hoche Schule für Film München
Selectie Internationale competitie Vision du réél, Nyon 2011

2009 The room is a suitcase, installation, 8 min, HDV
Maria Zervou
Showed on various group and solo exhibitions

  Morgen ben ik groot, Korte documentaire voor Kids&Docs, 15 min, Xdcam
Michel Brongers, VPRO
Premie
re Cinekid 2009

  Vanwege een tere huid, Webfilm voor project ‘Leesmij’, 3.30 min,Xdcam
Willemiek Kluifhout, Viewpoint Productions

  The Aviatrix of Kazbek, Lange speelfilm, 118 min, 35mm
Ineke Smits, Isabella Films en NPS
Slot-film, International Film Festival Rotterdam, 2010
Nederlandse Oscar selectie 2010
Nederlandse Bioscoop release april 2010

 

In Plato’s cave, 2 Installaties van elk 20 min
Stefanos Tsivopoulos
Op diverse groeps en solo tentoonstellingen vertoont.

2008 Tita Tovenaar, Tv-serie in 13 delen van elk 15 min, XDcam
Martijn van Hees, De Efteling, Four One Media, Blue Circle
Uitgezonden op ZAPP (Ned 1,2,3) december 2008

  Transit Dubai, Documentaire, 72 min, 35mm
Ineke Smits, Volya Films en NPS
Selectie Highlights of the Lowlands IDFA 2008
Selectie Tiblisi International Film Festival 2008, Georgie
Selectie FIPA , Biarritz, 2009
Audience award Gdansk Doc Filmfestival 2009
Selectie DOXA Documantary Filmfestival Vancouver 2009
Nederlandse Bioscoop release april 2010
Op diverse internationale festivals vertoont.

 

Winterstilte, Lange speelfilm, 71 min, Xdcam HD
Sonja Wyss, SNG Film
Golden kalf voor  beste Sound design Nederlands Filmfestival 2008
Selectie International Filmfestival Rotterdam 2009
Selectie International Filmfestival Forum Berlinale 2009
Nederlandse Bioscoop release march 2009


 

Resta, Korte speelfilm, 25 min, 16 mm
Anna Bucchetti, controgriffa productions
Short Film competitie International Film Festival Warsaw 2008.
Selectie San Francisco Women Film Festival 2009


 2007           

The lost colony, Documentaire, 71 min, XDcam 
Astrid Bussink, Zeppers Film en NPS

Selectie International Filmfestival Rotterdam 2008
Selectie Margared Mead festival
Selectie Hotdocs, Toronto
Selectie Rhodos Ecofilms  
Selectie Planet Doc, Warsaw 2008
Op diverse internationale festivals vertoont.


Blauw, Documentaire, 12 min, 16mm
Lisa Boerstra
Winnaar month may online audience award international Filmfestival Rotterdam 2007

 

 

Megumi, Documentaire, 63min, XDcam
Mirjam van Veelen, Mirfilm/ 100meter Film, Japan
Selectie International Filmfestival Rotterdam 2008
Selectie International competition vision du réél, Nyon 2008
Centre Pompidou (selected by Geraldine Gomez)
Special mention London international Documentary Film Festival 2009
Magic hour competition Planet Doc Review Warsaw, 2009
Op diverse internationale festivals vertoont.


2006          

Zwarte Inkt, Documentaire, 55 min, HD
Willemiek Kluifhout, Trueworks en omroep Zeeland
Premiere Film by the Sea Festival, Vlissingen 2006

 

Akhmetelistreet 4, Documentaire, 68 min, dv
Arch Khetagouri, Art-docs
Selectie Tibilisi international Filmfestival 2006
Debut price documentary, Vision du réel, Nyon 2007
First price medium film competitie, Rhodos Ecofilms, 2007
Selectie Batumi international Art-house Film Festival 2007


 

Extern member of the bord at admission
Dutch Film en Television Academy, Amsterdam


2005

A 125ste of a second, kunstenaars portret van fotograaf Koos Breukel, 12 min, dv
Henneke Molhoek,
Vertoont in het Frans Hals Museum 2005

 

Samual, Korte speelfilm, 10 min., 16mm
Tami Ravid, NPS KORT! 2005, Rinkel film
Dikalo Award best short film, Panafrican filmfestival, Cannes 2007


 

Dreaming by numbers, Documentaire, 75 min, 16mm
Anna Bucchetti, Armadillo film en NPS.
Selectie Joris Ivens Award IDFA 2005
Price of the Jury, Flahertiana International Documentary Festival, Perm 2006
Milennium Award for best film of the festival, Planete Doc Review, Warschau 2006
Vesuvio Award for best long documentary, Napoli 2006
Premio Atheneapoli, Napoli, 2006
2nd Price beste long film Ecofilms, Rhodos, juni 2006
Nominatie Golden Kalf  competitie voor beste lange documentaire Nederlands Filmfestival 2006
Nominatie Prix d’Arte 2006, European Film Academy
Op diverse internationale festivals vertoont.


Nederlandse Bioscoop release maart 2006
DVD release Cinema Delicatessen 2006
DVD release Planet Doc 2007


 

El Rebozo de mi madre, Documentaire 72 min, dv
Itandehui Jansen, DNU film.

Voor de antropologische faculteit Universiteit Leiden.
                       

 

The making of Johan, Making-of voor de speelfilm Johan, 25 min, dv
Lisa Boerstra, Egmond film en TV.

 

Ayaan, Tv reportage, 10 min, digibeta
Martina Mieth, SF DRS Schweizer Fernsehen.
Uitgezonden op DRS 2005

 

Binger promotie film, 30 min, div. Formaten
Dvd i.o.v. het Binger instituur

 

Cold beer in Singapore, 40 min, dv
Marketing research for HEINEKEN, Fresh Orange.

2004

Safaripark, Documentaire serie voor ‘Werken aan werk’
in 3 delen van elk 25 min, dvcam

Marco Zuilhof,Vanzetti producties en RVU.
Uitgezonden op NED 1 in 2005

 

Electriek, Korte speelfilm voor  de serie NPS Kort! , 10 min, 16mm
Jiska Rickels, Motel film.
Op diverse internationale festivals vertoont.

 

.nijnok, Documentaire voor de serie EPTAS, 12 min, digibeta
Leo Wentink, Every picture tells a story, Armadillo film.
Gouden kalf voor Beste korte Documentaire, Nederlands Filmfestival 2004
Best documentary Human Environement 2005, Montecatini Filmfestival, Italie
Best documentary 2005,Tabor Filmfestival, Kroatie
Best documentary 2005, Docufest, Kosovo
Best editing 2005, Verona Filmfestival, Italië
Special Jury Mention, Melbourne International Filmfestival, Australië
Competitie Clermont Ferrand
Competitie Indie Lisboa
Competitie Milaan International Filmfestival
Op meer dan 50 internationale festivals vertoont.


  Dushi, Documentaire, 40 min, digibeta
Lisa Boerstra, Eindexamenfilm NFTA  in cooproductie met VPRO.

2003

De staat van de Regenboog, Documentaire serie voor
‘Nieuw economisch peil’ 25 min, dvcvam.

Marco Zuilhof,Vanzetti producties en RVU.
Uitgezonden op NED 1 2003

 

De Hotelschool, Documentaire serie voor ‘Werken aan werk’,
3 delen van elk 25 min, dvcam

Marco Zuilhof,Vanzetti producties en RVU.
Uitgezonden op NED 1 2003

 

Heritage, Speelfilm, 25 min, 16mm,
Arch Khetagouri, IKON, NFTA.
Eindexamenfilm NFTA  in cooproductie met IKON.
Best film European short film festival Maastricht 2004
Nederlandse selectie Studenten Oscar 2004



2003

Stage
Visser&Van Rijckevorsel
, editing the documentary
Tonio Hildebrand, Jeroen Visser, 50 min.

2002 Stage
Het Materiaal
, editing assistent for long feature
Pietje Bell, Maria Peters, assisting Ot Louw

2001 Beautiful Frenzy, Documentaire,  90 min, mini DV
Mandra Wabäck & Kristina Hallström, CUT Productions
Premiere IDFA 2001
DVD release Moskwood films 2004



Opleiding

1983 - 1987

Lyceum in Zwitserland, Zürich, afgestudeert in Moderne talen.

1988 - 1989 Kunst Academie Zürich, Basisjaar

1991 - 1996 Gerrit Rietveld Academie, afgestudeert bij Fotografie.

1997 - 2001 Universiteit van Amsterdam (UvA), afgestudeert bij Film & TV Wetenschappen.

1999 - 2003

Nederlandse Film en TV Academie, afgestudeert bij Montage